ERASMUS + 2017

PROIECT ERASMUS + , 2017-1-RO01-KA102-036335

” EXPERIENTE SI PERSPECTIVE PROFESIONALE PENTRU VIITORII ANGAJATI SAU ANGAJATORI PREGATITI PE PIATA EUROPEANA A MUNCII “

ANUNT LANSARE PROIECT

Primul proiect de formare profesionala prin intermediul mobilitatilor transnationale finantat prin programul ERASMUS +/, pentru elevii claselor de matematica – informatica, intensiv informatica, de la Liceul Banatean Otelu Rosu, care se va derula in anul scolar 2017-2018,îşi propune ca scop, dezvoltarea şi valorificarea cunoştinţelor din domeniul tehnologiilor informaţionale şi comunicaţionale (IT&C),atât prin stimularea formelor de lucru în echipăşi a colaborării într-un mediu real de lucru,cât şi prin promovarea unei dimensiuni europene de către Liceul Banatean Otelu Rosu.

Obiectivul proiectului: dezvoltarea competenţelor cheie europene vizate de studiul disciplinei IT din programa scolara si anume: competenţe în matematică şi competenţe de baza în ştiinţe şi tehnologie respectiv respectiv competenţe digitale, prin dobândirea de competenţe specifice de webdesign/grafică IT.

El se adreseaza unui grup tinta format din:

-16 elevi cls. X, din invatamantul liceal teoretic, profil real, specializare Matematica-Informatica/Informatica intensiv

-16 elevi cls. XI, din invatamantul liceal teoretic, profil real, specializare Matematica-Informatica/Informatica intensiv

si va avea ca parteneri c ompanii de IT din Cipru respectiv din Spania,

Perioada de desfasurare a mobilitatilor:

- Cipru, 4.06-22.06.2018

- Spania, 2.04-20.04.2018

Coordonator proiect

Prof. Chelbea Daniela Georgina

SELECTIA STAGIARILOR VET IN CADRUL PROIECTULUI

ANUNT PRIVIND SELECŢIA STAGIARILOR VET IN CADRUL PROIECTULUI FINANTAT PRIN PROGRAMUL ERASMUS+, ACTIUNEA CHEIE 1, VET,

TEMATICA PROBEI DE LIMBA ENGLEZA IN VEDEREA SELECŢIEI STAGIARILOR VET IN CADRUL PROIECTULUI FINANTAT PRIN PROGRAMUL ERASMUS+, ACTIUNEA CHEIE 1, VET,

TEMATICA PROBEI DE SPECIALITATE (SCRIS+PRACTIC) IN VEDEREA SELECŢIEI STAGIARILOR VET IN CADRUL PROIECTULUI FINANTAT PRIN PROGRAMUL ERASMUS+, ACTIUNEA CHEIE 1, VET,

REZULTATE PROBA DE EVALUARE A DOSARELOR DE CANDIDATURA- FLUX 1

REZULTATE PROBA DE EVALUARE A DOSARELOR DE CANDIDATURA- FLUX 2

PROBA DE VIDEO INTERVIU- FISA DE INTERVIU

GRAFICUL DE DESFASURARE A PROBELOR DE LIMBA ENGLEZA-21.11.2017

REPARTIZAREA CANDIDATILOR , LA PROBA SCRISA DE LIMBA ENGLEZA -21.11.2017

REPARTIZAREA CANDIDATILOR DIN CLASA A XI-A, LA PROBA ORALA DE LIMBA ENGLEZA -21.11.2017

REPARTIZAREA CANDIDATILOR DIN CLASA A X-A, LA PROBA ORALA DE LIMBA ENGLEZA -21.11.2017

REPARTIZAREA CANDIDATILOR LA PROBA SCRISA DE SPECIALITATE – Sala Dragomir-22.11.2017.

REPARTIZAREA CANDIDATILOR LA PROBA SCRISA DE SPECIALITATE – Sala Radu -22.11.2017.

REZULTATE – FINALE – SELECTIE -FLUX 2

REZULTATE – FINALE – SELECTIE -FLUX 1