Inscriere liceu

ANUNT INSCRIERE LICEU – CLASA A IX – A, AN SCOLAR 2020-2021

NOU !!!!!. INVĂȚĂMÂNT SERAL – INSCRIERE PENTRU CLASELE a IX-a  si a – XI- a.

COMUNICARE-INSCRIERE-INVATAMANT-SERAL-CLASELE-A-IX-a-si-a-XI-a-.jpg

ANUNȚ

Înscrierea în clasa a IX-a de liceu pentru anul școlar 2020-2021 la

LICEUL BĂNĂȚEAN OȚELU ROȘU se desfășoară în perioada

13-20 iulie 2020, după următorul program:

Luni: 10.00-14.40

Marți-Vineri: 9.30-14.00.

ACTE NECESARE PENTRU ÎNSCRIERE .

SE RECOMANDĂ SĂ SE VINĂ CU DOSARUL COMPLET. CINE NU ARE POSIBILITATEA DESCĂRCĂRII ȘI COMPLETĂRII DOCUMENTELOR NECESARE O VA FACE IN TIMPUL ALOCAT DE PROGRAMARE IN PREZENTA COMISIEI.

1. dosar plic de carton, fără șină și fără folii.

2,Cererea de înscriere completată, semnată. Cererea se găsește pe site  http://liceulbanatean.ro/inscriere-liceu/Se va completa cererea conform profilului la care elevul este repartizat: Matematică-Informatică/Intensiv Informatică, Filologie,Electromecanică, Mecanică

3.Acord privind prelucrarea și transmiterea datelor cu caracter personal. Se găsește pe site la adresa http://liceulbanatean.ro/inscriere-liceu/

4.Copii simple, NELEGALIZATE, ale cărților de identitate (elev și ambii părinți/părinte) și a certificatului de naștere al elevului.

5.Adeverința cu notele și media generală obținute la Evaluarea Națională – ORIGINAL

6.Foaia matricolă pentru clasele V-VIII (cu calculul mediei generale) – ORIGINAL

7.Adeverință medicală cu vaccinările – ORIGINAL

8.Adeverință repartizare ISJ – NUMAI PENTRU CEI CARE OCUPĂ LOCURILE DISTINCT ALOCATE

NU ATAȘAȚI ALTE DOCUMENTE!

NOTE

1.Datorită situației pandemice se va face o repartizare pe ore a elevilor, ce va fi afișată la avizier și pe site, pe 10 iulie. VĂ RUGĂM SĂ RESPECTAȚI PERIOADA ÎN CARE SUNTEȚI REPARTIZAȚI!

2.ÎN INTERIORUL INSTITUȚIEI VEȚI FI TERMOSCANAȚI ȘI VEȚI PURTA MASCĂ.

3.NU SE ACCEPTĂ DECÂT MAX. 2 PERSOANE ( DIN ACEIASI FAMILIE) LA ÎNSCRIERE (elev si/sau unul dintre părinți/tutori).

4.Pentru cei aflați în izolare sau carantină instituționalizată, documentele se trimit scanate pe email  liceulotelurosu@gmail.com sau prin poștă pe adresa școlii, cu confirmare de primire.

5.Candidații care, în perioada 13-16 iulie 2020, nu și-au depus dosarul, o mai pot face doar in data de 17 iulie 2020 ( vineri) sau 20 iulie 2020 ( luni) , intre orele 10,00-14,00 dar numai cu programare telefonica , la numarul 0255530383 -secretariat

6. Candidații care, în perioada 13-20 iulie 2020, nu își depun dosarele de înscriere, se consideră retrași, iar locurile corespunzătoare sunt declarate neocupate și vor fi utilizate pentru rezolvarea cazurilor speciale de către Comisia Județeană de Admitere. Acești candidați vor fi repartizați de către Comisia Județeană de Admitere, pe locurile rămase libere după rezolvarea cazurilor speciale.

Observaţie : Depunerea dosarelor se poate realiza și prin poștă, cu confirmare de primire sau prin e-mail, documente scanate. În cazultransmiterii dosarelor prin mijloace electronice sau prin poștă, cartea de identitate și certificatul de naștere se depun în copie. Candidaților care au transmis dosarele de înscriere prin poștă sau e-mail li se va comunica, telefonic sau prin e-mail, situația înscrierii. În cazul transmiterii dosarelor prin mijloace electronice sau prin poștă, candidații/părinții/reprezentanții legali ai acestora au obligația de a prezenta în format fizic, în original sau în copie certificată în conformitate cu originalul, documentele care au stat la baza înscrierii în învățământul liceal în termen de maximum două săptămâni de la începerea cursurilor. Prezentarea de înscrisuri false se pedepsește conform legii și atrage pierderea locului obținut prin fraudă.

Director,

Prof. CHELBEA DANIELA GEORGINA