• 0255/530.383 / 0255/530.968
  • liceulotelurosu@gmail.com
  • Str. Republicii, Nr. 10, Loc. Otelul Rosu

ERASMUS+ 2019 – IT

                                                              ANUNT LANSARE PROIECT

Proiectul de formare profesionala prin intermediul mobilitatilor transnationale finantat prin programul ERASMUS +/, pentru elevii claselor de matematica – informatica, intensiv informatica, de la Liceul Banatean Otelu Rosu, intitulat FORMARE SI DEZVOLTARE PROFESIONALA IN CONTEXT EUROPEN- contract nr. 2019-1-RO01-KA102-061911, care se va derula in anul scolar 2019-2020, îşi propune ca:

 Scop : dezvoltarea şi valorificarea cunoştinţelor din domeniul tehnologiilor informaţionale şi comunicaţionale (IT&C),atât prin stimularea formelor de lucru în echipăşi a colaborării într-un mediu real de lucru,cât şi prin promovarea unei dimensiuni europene de către Liceul Banatean Otelu Rosu.

Obiectivul proiectului: dezvoltarea competenţelor cheie europene vizate de studiul disciplinei IT din programa scolara si anume: competenţe în matematică şi competenţe de baza în ştiinţe şi tehnologie respectiv respectiv competenţe digitale, prin dobândirea de competenţe specifice de webdesign/grafică IT.

El se adreseaza unui grup tinta format din:

-16 elevi cls. X, din invatamantul liceal teoretic, profil real, specializare Matematica-Informatica/Informatica intensiv

-16 elevi cls. XI, din invatamantul liceal teoretic, profil real, specializare Matematica-Informatica/Informatica intensiv

si va avea ca parteneri companii de IT : Lazarou CTC , din Paphos Cipru respectiv DSI din Granada Spania,

 Perioada de desfasurare a mobilitatilor:

  – Cipru, 29.06 – 17.07.2020

 – Spania, 8.06 – 26.06.2020

DIRECTOR 

Prof. CHELBEA DANIELA GEORGINA

CONCURS SELECTIE GRUP TINTA

ANUNT-PRIVIND-SELECŢIA-STAGIARILOR-VET-IN-CADRUL-PROIECTULUI-FINANTAT-PRIN-PROGRAMUL-ERASMUS-ACTIUNEA-CHEIE-1-VET

TEMATICA-PROBEI-DE-LIMBA-ENGLEZA-IN-VEDEREA-SELECŢIEI-STAGIARILOR-VET-IN-CADRUL-PROIECTULUI-FINANTAT-PRIN-PROGRAMUL-ERASMUS-ACTIUNEA-CHEIE-1-VET

TEMATICA-PROBEI-DE-SPECIALITATE-IT-SCRISPRACTIC-IN-VEDEREA-SELECŢIEI-STAGIARILOR-VET-IN-CADRUL-PROIECTULUI-FINANTAT-PRIN-PROGRAMUL-ERASMUS-ACTIUNEA-CHEIE-1-VET

FISA-DE-INTERVIU-pentru-proba-de-VIDEO-INTERVIU

REZULTATE-SELECTIE-FLUX-1